×

☰ Meny
jÌürn hilme jan granli

Artister på Folkelarm 2005 - 2018

Tidligere artister på Folkelarm / Former participants at Folkelarm

Folkelarm 2018

Britt Pernille Frøholm (NO), Torkjel Bruland Lavoll (NO), Sarah-Jane Summers (NO), Johanne Flottorp (NO), Fivil (NO), Almir og Daniel (NO), Sandum Trio (NO), Resjemheia (NO), Stampestuen (NO), Gro Kjelleberg Solli (NO), Morgonrode (NO), Karl Seglem (NO), Bytting (NO), Frøken (NO), Päivi Hirvonen (FI), Maija Kauhanen (FI), Okra Playground (FI), Solju (FI), GKN5 (NO/SE), Skenet (SE), Ahlberg Ek & Roswall (SE), Symbio (SE), Lena Jonsson Trio (SE), Lendmenn (NO), Bendik Smedåsgjelten Qvam (NO), Kaunan (SE), Elmøe & Hoffmann (DK), Farandi (SE/DK), Vassvik (NO) og Fru Skagerrak (NO/SE/DK)

Folkelarm 2017

Anita Vika Langødegård (NO), Aslak Brimi Kvartett (NO), Awilas (SE), Bjørn Kåre Odde & Ole Nilssen (NO), Camilla Granlien (NO), ComboNations (NO), Calibut Band (DK), Duo Fjerdingøy & Andersson (NO/SE), Duo Systrami (SE), Durmål (NO), FIRO (NO), Golbma Jiena (NO), Gard Nergaard & Michael Krumins (NO), Hazelius Hedin (SE), Hulbækmo og Jacobsen familieorkester (NO), Irene Tillung og Ti på Taket (NO), Julietnorth (NO), Raabygg (NO), Majorstuen (NO/SE), Miman (NO), Morken & Nyrønning (NO), Ole Nilssen (NO), Pekko Käppi & K:H:H:L (FI), Vegar Vårdal (NO)

Folkelarm 2016

”Døgeniktenes debatt” (NO), Elle Márjá Eira (NO), Erlend Viken Trio (NO/SE), Fotefar (NO), Frigg (FI), Fru Skagerrak (DK/NO/SE), Grove Horn (NO/SE), Hans P. Kjorstad/Rasmus Kjorstad (NO), Harpreet & Sanskriti (NO), Hilde Fjerdingøy (NO), Ilkka Heinonen Trio (FI), Jo Einar Jansen (NO), Julie Alapnes (NO) Kartellet/Mørk ”Anføttes” (NO), Musicus (NO), Odde & Holmen (NO), Offroad (NO), Ole Nilssen (NO), Patrik & Vegar (SE/NO), Rim (NO/SE), Rustad/Nilssen/Ranøien (NO), Sivert Andreas Holmen (NO), SogeSong (NO), Symbio (SE), Tone Hulbækmo (NO), VRANG (NO)

Folkelarm 2015

101 Hattar Å Sparke Før Eg Døyr (NO), Ahlberg, Ek & Roswall (SE), Basco (DK), Camilla Granlien med band (NO), Diom De Kossa & Touba Orchestra (NO), Doppler (NO), Duo Jansen/Jüssi (NO/EE), Eli Storbrekken (NO), Furebotten & Buljo Siida (NO), Gro Marie Svidal (NO), Hazelius Hedin (SE), Jouko Kyhälä & Filip Jers (SE/FI), Kvedarkvintetten (NO), Lendmenn (NO), Mattis Kleppen (NO), Mari Midtli (NO), Monoswezi (NO/SE MZ/ZW), Piia Kleemola (FI), Skau (NO), Skenet (SE), Sver (NO/SE), Ulf-Arne Johannessen (NO), Vassvik (NO), Ára (SE), Aallotar (FI)

Folkelarm 2014

Erlend Viken Trio (N), Unni Boksasp (N), Eplemøya Songlag (N), Østerdølens Spellemannslag (N), Team GløsTøs (N), Lady Moscow (N), Global Fever Orchestra (N), Villniss (N) Sissel Morken Gullord (N), Bjäran (SE), Snakka San SVER (N/SE), Kartellet (N), Revolver (N), Fromseier Hockings (DK), Zwai Mbula (N/ZA), Anne Hytta (N), Laura Ellestad (N), Rohini Sahajpal (N), Sarah-Jane Summers & Juhani Silvola (UK/FIN), Sandum Trio (N), Puhti (FIN), Aladin Dreams (EG/N), Majorstuen (N), Bansal Band (N).

Folkelarm 2013

Slagr feat. Camilla Granlien (N), Kolonien (SE), Elin Kåven (N), Firil (N/SE), Tiar (N & Midtøsten), villniss (N), Emilia Amper (SE), Tranotra (N,SE/FI/DK), Stockholm Lisboa Project (PT / SE), Mala Fama (N/FI/GB), P. A. Røstads Orkester (N), FatDog (N/SE), Erlende Apneseth (N)

Det var ikke Folkelarm i 2012 / There was no Folkelarm in 2012

Folkelarm 2011

Aasmund Nordstoga & Abildsø Spelemannslag (N), Antti Paalanen (FIN), Arto Järvelä (FIN), Camilla Granlien (N), Ellika / Solo / Rafael (SE), Faela (SE), Harv (SE), Hemsing / Hansegård (N), Jan Beitohaugen Granli (N), Jorun Marie Kvernberg (N), Navarra (SE), Nils Økland & Sigbjørn Apeland (N), Nordik Tree (FIN), Ragnhild Furebotten (N), Sudan Dudan (N), Ugagn (N), Viken/Brimi (N), Vrang (N)

Folkelarm 2010

Eplemøya Songlag (N), Nordic (SE), Sver (N), Ragnhild Furebotten (N), Majorstuen (N), Sväng (FIN), Transjoik (N), Maria Kalaniemi (FIN), Outhouse Allstars (SE), Javid Afsari Rad (N), Geitungen (N), Johanna Juhola (FIN), Unni Boksasp Ensemble (N), Hazelius / Hedin (SE), Djønno Folk (N), Emilia Lajunen (FIN), Dei Beste Damene (N), Nina / Audun (N), Eli Storbekken/Maros (N), Diom De Kossa (N), Gard Nergaard (N), Danseforstillingen Møte (N), Tindra (N), Gjermund Larsen Trio (N), Henning Gustavsen (N)

Folkelarm 2009

Valkyrien Allstars, Ranarim, Synnøve S. Bjørset, Tiar, Hekla Stålstrenga, Becaye Aw, Kouame Sereba, Karolina Kantelinen, Hedningarna, Kvarts med KORK, Frikar, Unni Løvlid/Rite, Henrik Jansberg, Afenginn, Elisabeth Vatn – Piper on the roof ensemble, Rysstad/Storli/Morken, Marie F. Klåppbakken, Jan Beitohaugen Granli, Anders Røyne, Øystein Rudi Ovrum, Gro Marie Svidal, Dozo, Den Store Norske Gitarkvartett, Aslak O. Brimi / Erlend Viken, Frigg, Torgeir Vassvik, Seven Winds, DJ Sissyfus, DJ soliDarJush, Ainslie and Henderson

Folkelarm 2008

Johanna Juhola Reaktori, Daniel Sanden Warg, Sver, Aillos, Bruvoll/Halvorsen, Gilgamesh, Diom De Kossa & Touba Orchestra, Camilla Granlien Band, Den Fule, Valkyrien Allstars, Valravn, Sudan Dudan, Jorun Marie Kvernberg, Sym, Kim Andre Rysstad, HGH, Storm Weather Shanty Choir, Einar Olav Larsen Trio, Sidiki Band, Britt Pernille Frøholm, Skaidi, Flukt , Svanevit, Unni Boksasp, Gjermund Larsen Trio, John Ole Morken, Niko Valkeapää, Jonas Simonsen –Crane Dance, Tassili, Lucky Loop, Per Anders Buen Garnås, Abdulrahman Surizehi, Skaddjil, Lasse Marhaug, Elias Akselsen & Veronica Akselsen, Stian Carstensen, Anders Røine

Folkelarm 2007

Bergen Mandolinband, Dei Beste Damene, Den Store Norske Gitarkvartett, Faust (S, Filibuster, Furholt/ Solberg/ Mistereggen, Gjermund Larsen Trio, Camilla Granlien & Aslak O Brimi, Hemmålt På Fläck (S), Ingunn Bjørgo Band, Instinkt (Dk), Lillebrors, Majorstuen, Markku Lepistö & Pekka, Lehti Duo (Fi), Mattisgard/ Røine, Nordafjells, Over Stok og Steen, Ragnhild Furebotten Trio, Rusk, Slagr, Sturla Eide, Susanne Lundeng Band, Svart Kaffe(S), Trio Mio (Dk), Torgeir Vassvik, Touché (S), Tsuumi Sound System (Fi), Urban Nature, Valkyrien Allstars Barneforestillinger: Fugl, Tindra, Katten ugla og plattfoten, Hørpa, Heks og Æppel pæppel

Folkelarm 2006

Haugaard og Høirup, Frigg, Harv, Duo Rune/Perez, Kraja, Brandin i Holmen, Majorstuen, Adjagas, Åse Teigland, Geitungen, Herr Ole, Bruvoll/Halvorsen, Mattisgård/Røyne, Storm Weather Shanty Choir, Bjørgo Band, Fant og Fente, Bukken og Havresekken, Camilla Granlien Band, Høyvik, Røyne og Bratås, Torgeir Vassvik, Unni Løvlid Ensemble, Vintermåne, Hekla Stålstrenga, Eplemøya Songlag, Spindel, Vestasong, Synnøve S. Bjørset, Sturla Eide, Jorunn Marie Kvernberg, Den Gærne Bøhæringen, Kvarts, Filibuster, Flaskepolska, Tværg, Åshild, Mari og Ingeleiv, Tindra, Den vesle prinsen, Laus

Folkelarm 2005

Kvarts, Gamaltnymalt, Onkel Folke, Geitungen, Spindel, Werner Barth, Herr Ole, Gammel-likt se, Nordafjells, Mattisgard/ Røine, Tindra, Camilla Granlien band, Trispann, Jutullaget, AskerLadden, Sven Nyhus kvartett, Slagr, Hanning Kanning, Fimbul, Vidvandre, Rysstad/Berg, Ludo, Barfotjenta, Sver, Undergrunnsfargo, Sturla|Andreas, Valkyrien Allstars, Krøklun, Tørvikbygd, Andreas Ljones band, Flukt og Majorstuen. Tradisjonsscena: Odd Sylvarnes Lund, Østerdølenes spelemannslag, Jan Beitohaugen Granli og Hallgrim Hansegård (hardingfele og dans), Sigbjørn Rua (dans), Småjondølene og Sør-Fron spelemannslag.