×

Folkelarm 2019

☰ Meny

Program

Klikk på den dagen du ønsker å se programmet for. Dette er programmet for Folkelarm 2018

Start Slutt Program Sted / scene
       
Seminar:      
09:00 15:30 Seminar om dansearrangement Taket
10:00 14:00 MØST-workshop - Merkevarebygging og planlegging Intimscenen
10:30 11:30 Malawi Music - tradisjonen inspirerer musikalsk nyskaping Klubbscenen
12:30 14:00 Balladepodden - hvordan turnere med nye DKS? Klubbscenen
       
       
Showcase:      
17:00 17:30 Showcase: Fivil Intimscenen
17:30 18:00 Showcase: Päivi Hirvonen (akustisk) Lavvoen
17:30 18:20 Showcase: Frøken - danseforestilling Hovedscenen
18:20 18:50 Showcase: Johanne Flottorp Intimscenen
18:20 18:50 Showcase: Maija Kauhanen (akustisk) Lavvoen
18:30 19:00 Showcase: Gro Kjelleberg Solli Taket
19:00 19:25 NRK Folk:LAB - Fivil Klubbscenen
19:10 19:40 Showcase: Hallvard T. Bjørgum (akustisk) Lavvoen
19:25 19:50 NRK Folk:LAB - Stampestuen Klubbscenen
19:40 20:10 Showcase: Britt Pernille Frøholm Intimscenen
19:50 20:15 NRK Folk:LAB - Ahlberg, Ek og Roswall Klubbscenen
19:50 20:20 Showcase: Solju Hovedscenen
20:00 20:30 Showcase: Gunnar Stubseid (akustisk) Lavvoen
20:15 20:40 NRK Folk:LAB - Torkjel Bruland Lavoll Klubbscenen
20:30 21:00 Päivi Hirvonen - PULS konsert Taket
20:40 21:05 NRK Folk:LAB -Symbio Klubbscenen
20:50 21:20 Showcase: Morgonrode (akustisk) Lavvoen
21:10 21:40 Showcase: Sarah-Jane Summers Intimscenen
21:40 22:10 Showcase: Farandi (akustisk) Lavvoen
22:00 22:30 Showcase: Stampestuen Hovedscenen
22:00 22:30 Ahlberg, Ek og Roswall - PULS konsert Taket
22:30 23:00 Showcase: Fru Skagerrak (akustisk) Lavvoen
22:40 23:10 Showcase: Skenet Klubbscenen
23:20 23:50 Showcase: Symbio Intimscenen
23:20 23:50 Fru Skagerrak er flytta til kl. 22:00 Lavvoen
23:30 00:00 Showcase: Elmøe og Hoffmann Taket
23:40 00:10 Showcase: Okra Playground Hovedscenen
00:40 01:10 Showcase: Torkjel Bruland Lavoll (dansespill) Klubbscenen
Dansespill:      
20:00 02:30 Dans til ulike grupper og solister Lille Oslo
00:00 02:00 Dans til ulike grupper og solister Klubbscenen


Vi tar forbehold om at det kan bli fullt på enkeltkonserter, kom tidlig på dine favorittkonserter!

Avslutning Mesterkonsert 2014. Foto Ingvil Skeie Ljones

Meisterkonserten i Operaen 2018

Det er noen få ledige billetter til Meisterkonserten i Operaen søndag 11. november
Skjermbilde 2018-11-06 17

NRK Folk:LAB

Programmet for NRK Folk:LAB på Folkelarm 2018
Lavvo_Folkelarm

Lavvoscene på Folkelarm!

I år blir det akustiske konserter i Lavvoen fredag og lørdag på Folkelarm!
Balladepodden

Balladepodden - hvordan turnere med nye DKS?

Seminar fredag 12.30 - 14.00
nkf_puls-logo_black

PULS konserter

I år er vi så heldige at vi har fått støtte av PULS til en egen konsertrekke på Folkelarm med artist...
Stemingsbilete-13-Foro-Silje-Drevdal

Seminar om dansearrangement (påmelding)

Seminar - fredag 09.00 til 15.30
971943_10151807953072674_987349709_n

Hallvard T. Bjørgum

Fredag kl. 19:10
Illustrasjon_Foto_data_LAN

Merkevarebygging og planlegging (påmelding)

Seminar/workshop - fredag kl. 10.00 - 14.00
Päivi Hirvonen, Foto Antti Kokkola - nettside

Päivi Hirvonen

Fredag kl. 17:30 / 20:30 & Lørdag kl. 21:50
Stampestuen, Foto Ingvil Skeie Ljones - nettside

Stampestuen

Fredag kl. 19:25 / kl. 22:00
11265552_10153288546497674_7175684289561510381_o_1000x617

Gunnar Stubseid

Fredag kl. 20:00
Skenet, Foto Peter Eriksson - nettside

Skenet

Fredag kl. 22:40 & Lørdag kl. 00:10
Farandi_photo_Jonathan Bondesson

Farandi

Fredag kl. 21:40 & Lørdag kl. 20:00
Symbio, Foto Sona Hellman - nettside

Symbio

Fredag kl. 20:40 / 23:20 & Lørdag kl. 21:50
Frøken, Foto Tage Tollefsen - nettside

Frøken

Fredag kl. 17:30
9_Fru_Skagerrak_Foto_IngvilSkeieLjones

Fru Skagerrak

Fredag kl. 23:20 & seminar lørdag kl. 14:10
Fivil, Foto Idun Emilia Lervikroesen - nettside

Fivil

Fredag kl 17:00 / kl. 19:00
Solju, Foto Jarmo Nauska - nettside

Solju

Torsdag kl. 22:30 & Fredag kl. 19:50
Okra Playground, Foto Katariina Salmi - nettside

Okra Playground

Torsdag kl. 21:50 & Fredag kl. 23:40
Gro Kjelleberg Solli, Foto Marius Beck Dahle - nettside

Gro Kjelleberg Solli

Torsdag kl. 17:30 / kl. 20:10 & Fredag kl. 18:30
Elmø & Hoffman, Foto Mads Salbæk - nettside

Elmøe og Hoffmann

Fredag kl. 23:30 & Lørdag kl. 23:20
Johanne Flottorp, Foto Heidi Furre - nettside

Johanne Flottorp

Torsdag kl. 18:45 / kl. 21:30 & Fredag kl. 18:20
Torkjel Bruland Lavoll, Foto Johannes Selvaag - nettside

Torkjel Bruland Lavoll

Fredag kl. 20:15 / kl. 00:40 / Lørdag kl. 00:10 / 22:40
Sarah-Jane Summers, Foto Johannes Selvaag - nettside

Sarah-Jane Summers

Torsdag kl. 18:00 / Fredag kl. 21:10 / Lørdag kl. 17:30
Britt Pernille Frøholm, Foto Kristin Støylen - nettside

Britt Pernille Frøholm

Torsdag kl. 17:55 /  Torsdag kl. 22:50 / Fredag kl. 19:40 / Lørdag kl. 22:30
Ahlberg, Ek & Roswall - Foto Olle Melkerhed - nettside

Ahlberg, Ek & Roswall

Fredag kl. 19:50 / 22:00 & Lørdag kl. 17:20